7.10.2016 - Ještě jedna taktická akce v roce 2016...

Pro další taktickou akci, která ponese název Project Galileo byl na raketové základně TTM ve Frýdku-Místku potvrzen termín 5.11.2016. Hodně jsme se poučili z akce Project Cerberos, kde se našly nějaké chyby a tak se můžete těšit na vylepšení systému čet i mediků, označení padlých hráčů, urychlení brífinku, zrychlené rozdělení čet a funkcí atd. Úkol v podobě hledání předmětů dle souřadnic na mapě bude vypuštěn a nahrazen lepším. I nadále platí, že bude akce klást mimořádný důraz na kooperaci čet i hráčů v rámci čet, pohyb po prostoru dle mapy a rádiovou komunikaci s velitelstvím.

Úsťová rychlost všech AEG bude omezena na 150 m/s. Výjimku budou tvořit opakovací pušky na manuální nebo plynový pohon, které můžou dosáhnout až 190 m/s. Hráči s těmito puškami však budou muset disponovat záložní zbraní, kterou budou používat na střelbu do 30 metrů a která se vejde do limitu 150 m/s. Snipeři bez záložní zbraně nebudou na základě minulých problémů vpuštěni do hry a to bez výjimek. Všechny zbraně budou před začátkem akce přeměřeny a označeny. Maximální tolerovaná odchylka měření je 5 m/s. Vstupné na akci je od 100,- Kč. Členové airsoftgods.cz, kteří se na akci řádně zaregistrují mají vstup zdarma.

Storyline: Navigační systémy v dnešní době zažívají rozkvět. Kromě nejznámějšího amerického systému GPS stojí ruská alternativa GLONASS a nově dokončovaný evropský systém GALILEO. První dva jmenované mají primárně vojenské využití, načež to civilní je spíše vedlejší. Civilní využití však přináší nemalé finanční prostředky a tak vstup třetího hráče na trh není výhodný ani pro jednoho z nich. Systém GALILEO má v roce 2020 na orbitě pracovat s celkem 30 družicemi, kdy bude disponovat vysokou rychlostí zaměření, odchylkou menší než jeden metr a třemi záložními družicemi. Pro jeho spuštění s menší přesností však stačí i 12 družic což má ale jeden háček. Družice musí být ze země zkalibrovány a kvůli jejich postavení se to musí provést ve správný čas a na správném místě. Naneštěstí toto místo vychází na Uzbekistán, který s kalibrací kvůli Ruským vlivům dozajista nebude souhlasit.

Dozorčí rada systému GALILEO na spuštění z finančních důvodů naléhá a rozhodla tedy o tajné operaci, při které bude přes několik prostředníků vybrána a zaplacena některá ze soukromých polovojenských agentur (PMC), která dostane za úkol na místo dopravit vědce s kalibračními přístroji. Zpráva bohužel prosákla do Moskvy, která se rozhodla jednat a na místo taktéž vyšle v rámci maximálního utajení (a nemožnosti spojení se zadavatelem úkolu) soukromé polovojenské jednotky (PMC), které budou mít za úkol najít přesné místo kalibrace a překazit ji. V případě jejich úspěchu by totiž další kalibrace mohla být provedena kvůli pohybu družic nejdříve za rok a to systému GLONASS ušetří několik miliard rublů. Komplikace tkví v tom, že se v blízkosti protoru kalibrace nachází základna Uzbecké armády, která na svém území nebude tolerovat cizí ozbrojené síly. / Upozorňujeme, že pasáž příběhu o kalibraci družic je smyšlená.