19.4.2016 - Proč vznikla stránka airsoftgods.cz...

Dovolte mi, abych vám představil projekt airsoftgods.cz. Mnoho lidí se mě často ptá, proč stále dělám jednoduché bodově hodnocené akce bez scénáře, např. na vlajky, těžbu nafty atp. a nevrhnu se na zajímavé scénářové akce na vyšší úrovni. Za vznikem této stránky stojí moje dlouhodobá snaha uspořádat pro hráče právě takové propracovanější eventy. Jako překážka mi však stojí otevřenost mých akcí. Jednoduše řečeno, může se přihlásit každý.

Pro kvalitní taktickou akci, je nutné dát dohromady hráče, kteří operují jako tým a jako tým jsou schopni něco dokázat. Určitě jste si všimli, že se mých akcí účastní v hojné míře i mladí nezkušení jednotlivci, začínající týmy, či zkušení hráči, které scénář nezajímá a jedou se spíš odreagovat střelbou. To je samozřejmě naprosto v pořádku, protože jsou to akce pro všechny. Nechci se tímto nikoho dotknout nebo někoho shazovat, každý přeci preferuje jiný typ hry a každý někdy začínal. Budu tak i nadále pořádat akce typu Guardian, Oil nation, Taliban hunters apod. bez omezení vstupu pro všechny hráče tzv. "Open game".


Projekt airsoftgods.cz nemá za cíl nahradit portál airsoftkoalice.cz, kde budu své akce nadále prezentovat a kde se na ně budete moci i nadále hlásit. Rád bych jej využil k selekci hráčů, kteří dokáží operovat v týmu, mají rádi taktické akce, umí hrát fair play a baví je plnit zajímavé úkoly. Následně pro tyto hráče budu pořádat propracované akce označené jako "Members only". Registrace je nevhodná pro hráče, kteří si chodí jednou za nějakou dobu zakropit do lesa, nalovit si nějaké ty fragy, či mají strach ze zásahu a tak většinu hry číhají někde ve křoví nebo v zákopu na svoje oběti.

Vyvstat může otázka jak poznám takové hráče? Celé kouzlo tkví v tom, že selekci provádějí sami registrovaní hráči mezi sebou. Během akce budou všichni hráči vždy viditelně označeni číslovkami a po ukončení můžete na stránce ohodnotit kteréhokoliv hráče a to buď kladně, či záporně. Hráči, kteří budou mít vysoký počet záporných hodnocení, ať už za nepřiznávání, hádky, nefair play jednání, porušování pravidel nebo přílišnou agresivitu, budou ze seznamu registrovaných vyloučeni a časem tak zůstanou pouze hráči, se kterými je radost spolupracovat. Vše má samozřejmě svá úskalí a můžou se najít případy neoprávněných nařčení. Tyto případy je možno řešit individuelně ohradí-li se dotyčný.


Také bych se ještě chtěl vyjádřit k problematice uživatelských účtu. Na koalici je jeden podstatný nedostatek a to ten, že pokud je váš účet všeobecně známý jako nežádoucí a problematický, můžete si jednoduše vytvořit nový a začínáte s čistým štítem. U nás je tato situace vyřešena tím, že provádíme registrace výhradně osobně na akcích a ke každému registrovanému si spárujeme veřejné údaje, což znamená jméno a příjmení hráče, které si ověříme nahlédnutím do dokladu totožnosti. Vím, že je toto trošku ožehavé, ale věřte, že po vás nechceme žádný soukromý údaj, který by se i tak nedal zjistit jinde. Navíc je to jediná možnost, jak zabránit opětovné registraci hráčům, kteří budou již jednou ze systému vyhozeni. Mým záměrem je tedy vytvořit komunitu hráčů, kteří si následně akce užijí na maximum a nebudou se muset stresovat s nepřiznávači atp. Zábavnou akci dělá mimo jiné i dobrá parta lidí. - Henry